Alexander von Humboldt-Foundation:

Aktualności

b_160_0_16777215_00_images_aktualnosci_CP_28.jpgW dniu 10 kwietnia 2015 roku, w Collegium Polonicum w Słubicach, po zakończeniu konferencji „Współpraca polsko-niemiecka w służbie nauki i społeczeństwa”, odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego SHP, podczas którego poruszono kwestie bieżącej działalności Stowarzyszenia.

Podsumowano prace Komisji Rewizyjnej oraz po dyskusji zatwierdzono projekt regulaminu Sądu Koleżeńskiego przedstawiony przez Kolegę profesora Andrzeja Szwarca.

Z przedstawionych kandydatur na Rzecznika Sądu Koleżeńskiego SHP wybrano panią profesor Ewę Guzik-Makaruk z Uniwersytetu w Białymstoku.
Wśród bieżących spraw Stowarzyszenia omówiono między innymi przygotowania podjęte przez Kolegę profesora Ryszarda Pałkę z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego do organizowanej w Szczecinie konferencji „Interdyscyplinarność – trend czy konieczność”.

Kolejne zagadnienia omówione podczas spotkania dotyczyły współpracy zagranicznej oraz cyfryzacji Stowarzyszenia. Wysłuchano informacji na temat aktualnego stanu przygotowań do Kongresu SHP w Łodzi, przedstawionej przez Koleżankę profesor Agnieszkę Fogel, i postanowiono poświęcić tej kwestii następne posiedzenie Zarządu Głównego w Łodzi.

Podsumowano również i oceniono pozytywnie przebieg konferencji „Współpraca polsko-niemiecka w służbie nauki i społeczeństwa” w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą, której tematem były m.in.: ocena i analiza polsko-niemieckiej współpracy naukowej, wymiana doświadczeń oraz identyfikacja kluczowych problemów oraz zagrożeń w tej dziedzinie. Szczególnie pokreślono zaangażowanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie wydarzenia.

Następne zebranie Zarządu Głównego SHP zaplanowano na dzień 20 czerwca w Łodzi.

Joomla Templates by Joomla51.com