Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

DSCF9347W dniu 7 kwietnia 2016 w Collegium Paderevianum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się anonsowane wcześniej informacyjne spotkanie młodych uczonych i doktorantów w dziedzinie humanistyki dotyczące niemieckich stypendiów. Spotkanie to zorganizowane przez Oddział Krakowsko-Katowicki i Instytut Filologii Niemieckiej UJ było prowadzone przez prof. Marię Kłańską.

Na początku powitał przybyłych (ponad 30 osób) Konsul Generalny Republik Niemiec Dr. Werner Köhler. Następnie o ofercie stypendialnej DAAD mówiła Pani Dr. Angelika Schneider. Kolejny prelegent Profesor Marian Jaskuła przedstawił możliwości uzyskania stypendiów Fundacji Aleksandra von Humboldt’a. W nawiązaniu do tych informacji Pani Dr. Jadwiga Kita-Huber, która ostatnio wróciła z pobytu stypendialnego, przedstawiła swoje wrażenia i uwagi dotyczące zarówno przygotowania wniosku o stypendium, jak też i pobytu w Niemczech.

W dyskusji, która się rozwinęła, obecni na sali byli stypendyści i członkowie Zarządu OK-K w odpowiedzi na pytania przedstawili swoje uwagi i impresje dotyczące stypendiów AvHumboldta. Również po spotkaniu, które uważamy za bardzo udane, zainteresowani pytali prelegentów o interesujące ich szczegóły. Mamy nadzieję, że spotkanie to zachęci naszych młodszych kolegów do składania wniosków o stypendia AvHumboldt’a i DAAD.

 

Zdjęcie od lewej: prof. Maria Kłańska, przemawia dr. Angelika
Schneider, siedzą dr. Jadwiga Kita-Huber,NN, Konsul Generalny Republik
Niemiec Dr. Werner Köhler.

Joomla Templates by Joomla51.com