Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

dr Hiller

28 stycznia 2016 r. odbyło się w Ambasadzie Niemiec oficjalne pożegnanie długoletniego dyrektora Przedstawicielstwa DAAD w Warszawie Pana dr. Petera Hillera.

W swojej mowie Dr Hiller podkreślił znaczenie i stabilność polsko-niemieckiej współpracy akademickiej oraz podziękował za dobrą współpracę przyjaciołom i partnerom DAAD w Polsce.

Następnie pani prof. Birgit Glorius z Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz wygłosiła wykład na temat problematyki uchodźctwa w Europie pt. „Refugee migration and the challenge of diversity: the case of East Germany“.

Uroczystość odbyła się pod patronatem Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Rolfa Nikela. W swojej mowie powitalnej Ambasador podkreślił znaczenie polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, którego 25-lecie obchodzone jest w tym roku.

O oprawę muzyczną zadbał Jacek Kopiec i Piotr Południak Duo z Krakowa. Po części oficjalnej odbyło się przyjęcie dla ok. 70 uczestników uroczystości.
Z ramienia SHP Prezes T. Sterzynski oraz Aleksander Strasburger wręczyli dr Hillerowi list z podziękowaniem za długoletnia współprace z Societas Humboldtiana Polonorum.

Joomla Templates by Joomla51.com