Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

przylebski andrzej625Miło nam poinformować, że Profesor Andrzej Przyłębski został ambasadorem Polski w Niemczech. Profesor był stypendystą Fundacji im. Alexandra von Humboldta w Niemczech, jest członkiem SHP. W latach 1996 - 2001. pełnił funkcję attache ds. kultury i nauki w Ambasadzie RP w Berlinie.

Nasz Kolega związany jest z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest również członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i działaczem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na płaszczyżnie partnerskiej współpracy między Polską a Niemcami.

 

Prof. dr hab. Andrzej Przyłębski, profesor zw., filozof, kulturoznawca i dyplomata, były radca Ambasady RP w Niemczech. Tłumacz książek naukowych z niemieckiego i angielskiego. Stypendysta m.in. bońskiej Fundacji Humboldta i wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Obecnie pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest dyrektorem Centrum Myśli Społecznej im. Floriana Znanieckiego. Wcześniej dyrektor do spraw dydaktycznych i naukowych Instytutu Filozofii UAM.

Był profesorem i kierownikiem Instytutu Filozofii Uniwersytetu w Chemnitz (Saksonia). Wykładał również na uniwersytetach w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii oraz Ukrainie. Wieloletni członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN, gdzie był odpowiedzialny za współpracę międzynarodową. Był wiceprezydentem International Hegel Society; obecnie wiceprezes Polskiego Towarzystwa Fenomenologicznego. Wiceprzewodniczący Rady Programowej publicznego radia Merkury Poznań. Członek-założyciel Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

Jest autorem 9 książek m.in. Dlaczego Polska jest wartością (Poznań 2011) oraz ponad 100 artykułów naukowych.

Interesuje się filozofią polityczną, społeczną i komunikacją międzykulturową.

Źródło zdjęcia - PAP / Rafał Guz

Joomla Templates by Joomla51.com