Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Spotkanie doktorantów 2017 2.doc

7 grudnia 2016 na Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się spotkanie informacyjne dla młodych uczonych i doktorantów w dziedzinie nauk technicznych i przyrodniczych dotyczące stypendiów Fundacji Aleksandra von Humboldta i DAAD. Spotkanie to zorganizowane przez Oddział Krakowsko-Katowicki było prowadzone przez Profesor Edeltrudę Helios-Rybicką. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 młodych osób.

Na początku powitał przybyłych Przewodniczący Oddziału Profesor Henryk Figiel oraz Konsul Generalny Republik Niemiec dr Michael Gross. Następnie ofertę stypendialną DAAD omówiła Pani dr Angelika Schneider. Kolejnym prelegentem był reprezentujący firmę Siemens Pan dyrektor Michał Kot, który przedstawił bardzo interesującą koncepcję rozwoju przemysłowego: „Industry 4.0”. W dalszej części swoje wrażenia z pobytu na stypendium przedstawił Profesor Jacek Matyszkiewicz, Dziekan WGGiOŚ AGH, o pobycie w Niemczech mówił też dr inż. Bartosz Mindur.

Wszyscy zainteresowani mieli też okazję zapytać prelegentów o interesujące ich szczegóły.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci naszych młodszych kolegów do składania wniosków o stypendia Fundacji Aleksandra von Humboldta i DAAD.

 

Spotkanie doktorantów 2017 2.doc

Spotkanie doktorantów 2017.doc

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com