Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Kosmowski KPRP 20170424

Miło nam poinformować, że nasz kolega i przyjaciel, dr hab. inż. Bogdan B. Kosmowski, emerytowany profesor Politechniki Gdańskiej otrzymał w dniu 24.04.2017 r. nadany mu przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Serdecznie gratulujemy!

Profesor Bogdan Kosmowski jest specjalistą w zakresie optoelektroniki. Jako stypendysta Fundacji Alexandra von Humboldta prowadził badania w tym kierunku na Uniwersytecie w Karlsruhe (TH Fridericiana) w latach 1979-81 oraz w 2002r. na Uniwersytecie w Stuttgarcie.

Do SHP wstąpił w 1992 r. i od tego czasu pełnił w naszym Stowarzyszeniu wiele funkcji — m. in. był członkiem Zarządu Oddziału Gdańskiego i Zarządu Głównego SHP, a w czasie dwóch kadencji 1998–2001 i 2001–2004 był wiceprezesem Zarządu Głównego SHP.

Zawodowo związany z Politechniką Gdańską był zatrudniony na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, gdzie kierował Katedrą Optoelektroniki, a także pełnił funkcję Prodziekana tego Wydziału. Był także członkiem Senatu PG i przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Nauki.

W swoim dorobku naukowym ma 7 patentów, 6 wypromowanych doktorów nauk technicznych, wiele publikacji naukowych i ponad 200 cytowań.

Zarząd Główny Societas Humboldtiana Polonorum w imieniu swoim i wszystkich członków Stowarzyszenie składa Prof. Kosmowskiemu gorące życzenia dalszej owocnej pracy i sukcesów.

Joomla Templates by Joomla51.com