Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

UJ

Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Instytutem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Stowarzyszeniem Stypendystów Fundacji Alexandra-von-Humboldta Societas Humboldtiana Polonorum serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję (Humboldt-Kolleg) pt. „Autobiografie in der Literatur und den Künsten”, która odbędzie się w dniach 19-22.10.2017 w Uniwersytecie Jagiellońskim (sala M. Bobrzyńskiego, Collegium Maius, ul Jagiellońska 15). Zaproszenie do udziału w kollegu przyjęli literaturoznawcy, medioznawcy i badacze komiksu z ośrodków naukowych z Austrii, Danii, Niemiec, Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii i USA. Kolleg został objęty patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Wojciecha Nowaka.


Centralnym tematem konferencji jest autobiografia jako gatunek literacki oraz praktyka pisarska, jej genealogia oraz transformacje związane m.in. ze zmieniającym się pojęciem podmiotu, problemem autorstwa, rewolucją technologiczną oraz transferem medialnym. W programie konferencji obok aspektów teoretycznych autobiografizmu w literaturze i komiksie znajdują się analizy współczesnych oraz historycznych utworów z pogranicza autobiografizmu.


W ramach konferencji odbędzie się spotkanie z niemieckim autorem Thomasem Meinecke – 20.10.2017, który przedstawi swoją najnowszą powieść „Selbst” (Suhrkamp 2016). Dyskusję z autorem poprowadzi prof. Oliver Ruf (Universität Furtwangen). Na spotkanie zaprasza krakowska filia Instytutu Goethego oraz Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD).


Szczegółowy opis kollegu jak i program konferencji i informacje dot. spotkania z autorem znajdują się na stronie konferencji:
https://kolleg-autobiografie2017.jimdo.com/

plakat

Joomla Templates by Joomla51.com