Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Hans Christian Pape2

Hans – Christian Pape, neuropsycholog i Profesor na Uniwersytecie w Münster, od stycznia 2018 roku zastąpi na stanowisku prezydenta fundacji im. Alexandra von Humboldta Helmuta Schwarza, który zajmował tą funkcję przez dwie poprzednie kadencje.

Hans- Christian Pape wykłada oraz prowadzi badania na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münster. Naukowiec należy do czołowych ekspertów w dziedzinie neuropsychologicznych podstaw emocjonalnego zachowania. Szczególne uznanie neuropsychologowi przyniosły badania o strachu i zaburzeniach lękowych, pamięci lękowej oraz procesach o śnie i czuwaniu. Za swoje osiągnięcia w tych dziedzinach otrzymał liczne renomowane nagrody, takie jak nagroda Gottfrieda Wilhelma Leibniza oraz Nagroda Badawcza Maxa Plancka, przekazaną przez Fundację Alexandra von Humboldta wraz z Instytutem Maxa Plancka.


Poza działalnością naukową Hans-Christian Pape jest aktywny w niemieckich i międzynarodowych gremiach i radach badawczych. W latach 2011 – 2017 był między innymi członkiem rady naukowej, która doradzała federacji i krajom związkowym w sprawach rozwoju uczelni wyższych, nauki i badań w Niemczech. W tej radzie Hans-Christian Pape kierował ostatnio komisją naukową oraz należał do prezydium rady naukowej. Od 2017 roku jest członkiem komisji selekcyjnej nagrody niemieckiej wspólnoty naukowej im. Gottfrieda Wilhelma Leibniza.

hristian Pape został wybrany na wniosek międzynarodowej komisji z jednogłośnym poparciem Rady Fundacji Ministra Spraw Zagranicznych RFN Sigmara Gabriela na okres 5 lat od 1 stycznia 2018 roku. Jego kadencja zostanie zainaugurowana na przyjęciu noworocznym fundacji 18 stycznia 2018 roku.

Źródło: https://www.humboldt-foundation.de/web/53382953.html

 

 

Joomla Templates by Joomla51.com