Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Apel

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy - humboldtczycy,

Celem realizacji jednego z punktów mojego programu wyborczego przedstawionego na Walnym Zebraniu w Szczecinie w dniu 14 września 2019 r., zwracam się z apelem o przystępowanie do Bazy Ekspertów tworzonej przez Zarząd Główny Societas Humboldtiana Polonorum.

Powstanie ww. Bazy umożliwi Zarządowi jej aktywną promocję we wszelkich organizacjach, w których eksperci z różnych dziedzin są potrzebni lub poszukiwani. Będzie to zarazem promocja naszego Stowarzyszenia, jako grupy naukowców o często unikalnej wiedzy - a rzadko dostrzeganej. 

Zarząd ma świadomość uczestniczenia Was – jako pojedyncze osoby – w różnych gremiach eksperckich, lecz nie posiada potwierdzenia takich informacji. Stąd też ich zebranie może stać się również pomocne w planowanej akcji promocyjnej.

W tym celu tak powstałą bazę mamy zamiar udostępnić m.in.: Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwu Zdrowia, Ministerstwu Edukacji, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, różnym Agencjom Rządowym. Będziemy też zabiegać o promocję wspomnianej Bazy w instytucjach zagranicznych jak np. Komisja Europejska i inne.

Planujemy zakończyć zbieranie wniosków do końca 2019 roku, aby podjąć wyżej opisane kroki promocyjne. Stąd prośba o dostosowanie się do ww. terminu, jak i pilne rozpowszechnienie tej akcji wśród innych humboldtczyków.

Zebranie informacji, które są potrzebne do powstania ww. Bazy, posłuży również na odnowieniu lub wzmocnieniu więzów pomiędzy członkami naszego Stowarzyszenia. Jest to zresztą jego statutowym celem. Nadto, powinno posłużyć aktywizacji „młodszego” pokolenia humboldtczyków dla działalności w ramach SHP. To był kolejny punkt przedstawionego przeze mnie programu wyborczego.

Wniosek o wpis do Bazy można pobrać ze strony SHP. Dla ułatwienia wypełniania wniosku na stronie zamieszczono również: klasyfikację dyscyplin wg OECD jak i Dz. Ustaw z 2018 r. z nową klasyfikacją krajową (w pdf). Wypełnione wnioski proszę przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licząc na aktywny udział w powstawaniu Bazy,
pozostaję z humboldtowskim pozdrowieniem,

 Prof. dr hab. n. med. Tadeusz F. Krzemiński

Prezes
Zarządu Głównego SHP 

 

Załączniki do pobrania:

Wniosek o wpis do bazy
Klasyfikacja dyscyplin wg OECD
Dziennik Ustaw nr 1818/2018 z nową klasyfikacją krajową

 

PS. Dwa tygodnie temu Kolega Prezes odbył w Warszawie spotkanie z Wojciechem Maksymowiczem sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z prof. Peterem Strohschneiderem prezydentem Deutsche Forschungsgemeinschaft, którzy wyrazili swoje istotne zainteresowanie powstającą bazą ekspertów jak też gotowość skorzystania z przedłożonych propozycji.
Dowodem tego jest zamieszczone poniżej pismo:

Pismo MNiSzW

Joomla Templates by Joomla51.com