Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej już po raz piętnasty ogłasza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagroda jest przeznaczona dla młodych uczonych wyróżniających się nie tylko dorobkiem naukowym, ale przede wszystkim humanistyczną postawą i umiejętnością przekraczania barier wąskich specjalizacji. Nasi dotychczasowi laureaci to między innymi dr Tomasz Samojlik – autor i ilustrator serii książeczek dla dzieci o żubrze Pompiku, dr Agata Kołodziejczyk – biegająca maratony biolożka, aktywnie popularyzującą… astronomię.

Nagroda przyznawana jest corocznie (w drodze konkursu) młodym doktorom, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu pięciu lat kalendarzowych poprzedzających rok, w którym odbywa się konkurs, i wyróżniają się humanistyczną postawą, uczciwością i pasją naukową. Laureat musi być uczonym wyróżniającym się osiągnięciami w pracy naukowej (w dowolnej dziedzinie) oraz dydaktycznej lub społecznej, umiejącym przekraczać granice swojej specjalizacji.

Więcej informacji na temat przebiegu konkursu i sylwetki dotychczasowych laureatów znajdują się na stronie internetowej:

http://www.klub-fnp.pl/nagroda-arojszczaka/nagroda-im-rojszczaka
oraz w załączonej ulotce.

Zachęcamy Koleżanki i Kolegów do rozpropagowania tej inicjatywy w swoim środowisku.

Zarząd Główny SHP

Joomla Templates by Joomla51.com