Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Miło nam poinformować, że nasz Prezes SHP kol. Tadeusz Krzemiński został powołany przez Ministra MNiSW w skład Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) jako jego przedstawiciel.

NAWA zajmuje się wspieraniem naukowej współpracy międzynarodowej, a w szczególności szeroko rozumianej wymiany akademickiej. Przewodniczącym Rady jest prof. UŚ. Tomasz Pietrzykowski, a dyrektorem wykonawczym NAWA pani dr Grażyna Żebrowska.

Jak już informowaliśmy wcześniej SHP zabiega o rozszerzenie programu Homing (Powroty) tak aby obejmował on również stypendystów Fundacji Aleksandra von Humboldta. W tym celu Prezydium ZG spotkało się 14 lutego 2020 z prof. W. Maksymowiczem Sekretarzem Stanu, o czym już informowaliśmy.

Homing oferujący środki (zarówno na wynagrodzenia jak i na wydatki aparaturowe i rzeczowe) przez okres kilku lat pozwala na stworzenie w Polsce własnego zespołu badawczego i może znacząco przyczynić się do powrotów humboldtczyków do kraju. Jego formuła ulega obecnie stosownej modyfikacji.

Ponadto NAWA jest także żywo zainteresowana pozyskaniem ekspertów z grona humboldtczyków do oceny wniosków. Tu ogromną pomocą jest gromadzona przez nas Baza Ekspertów SHP i wszystkim z Państwa, którzy zgłosili do niej swój akces serdecznie dziękujemy zachęcając równocześnie i inne Koleżanki i Kolegów do wpisania się do tej Bazy (formularz zgłoszenia jest dostępny pod linkiem http://www.humboldt.org.pl/pl/aktualnosci/9-aktualnosci/607-zapraszamydobazyekspertow.html).

Ze względów formalnych (sprawy RODO) i aby uniknąć kłopotliwego prawnie przekazywania danych, Pani Dyrektor NAWA dr Grażyna Żebrowska prosi Państwa o zarejestrowanie się w charakterze eksperta bezpośrednio na stronie NAWA. Pismo Pani dr Żebrowskiej w załączeniu. 

Link do rejestracji jako ekspert NAWA dostępny jest pod adresem: https://nawa.gov.pl/nawa/eksperci-nawa/nabor-ekspertow

Co się tyczy wspomnianej Bazy Ekspertów SHP to prowadzimy rozmowy z kolejnymi instytucjami tj. Ministerstwem Nauki, NCN, NCBiR oraz DFG oferując nasza pomoc i wiedzę humboldtczyków przy ocenie wniosków i przedsięwzięć naukowych. 

O postępie w tych staraniach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Z humboldtowskim pozdrowieniem, a przede wszystkim z życzeniami zdrowia

Zarząd Główny SHP

 

Załącznik:

Joomla Templates by Joomla51.com