Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła dwudziesty czwarty konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta, w ramach którego wybitni uczeni niemieccy – zaproszeni przez badaczy z Polski – mogą przyjechać do naszego kraju na kilkumiesięczne pobyty naukowe.

Od 15 czerwca do 30 września 2020 r. kandydatów do stypendium zgłaszać mogą polscy naukowcy. Stypendium może być przyznane niemieckiemu uczonemu na okres od 3 do 6 miesięcy na pobyt w ośrodku naukowym w Polsce i może być wykorzystane w ciągu 3 lat od jego przyznania. Wysokość stypendium wynosi obecnie równowartość 4 000 € miesięcznie.

Konkurs jest skierowany do przedstawicieli wszystkich dziedzin nauki. W celu zgłoszenia kandydata do stypendium należy wypełnić wniosek. Wnioski – składane w języku angielskim – oceniają niezależni recenzenci będący ekspertami w dziedzinie reprezentowanej przez kandydata. Laureatów wybiera Zarząd Fundacji, kierując się ocenami recenzentów.

Termin zgłaszania kandydatur upływa 30 września 2020 r.
https://www.fnp.org.pl/oferta/humboldt/ Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat Stypendium oraz upowszechniania powyższej informacji wśród Państwa współpracowników i instytucji partnerskich.

Koordynatorem Programu jest Pani Agnieszka Kubik (tel. +48 22 311 84 30 lub +48 691 601 360).

Joomla Templates by Joomla51.com