Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Krystian ChrzanZe smutiem informujemy, że dnia 27.06.2021 r. odszedł od nas w wieku 66 lat kolega dr hab. inż. Krystian Leonard Chrzan specjalista w zakresie wyładowań elektrycznych i wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Podstaw Elektrotechniki i Elektrotechnologii Politechniki Wrocławskiej.

Aktywnie działał w m.in. w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich gdzie był sekretarzem naukowym Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej SEP. W ostatnim czasie przygotowywał razem z firmą Dehn tablicę pamiątkową poświęconą opatowi klasztoru w Żaganiu Johanowi von Felbringerowi, który w 1769 r. zainstalował tam pierwszy piorunochron w Europie.

Kol. Chrzan odbywał stypendium Humboldta w 1998 r w Institut für Energieübertragung Uniwersytetu w Stuttgarcie pod opieką Prof. Kurta Fesera.
Z zamiłowania był historykiem oraz podróżnikiem.
Członkiem SHP był od roku 1991 pełniąc m.in. funkcję przewodniczącego Wrocławskiego Oddziału SHP (w okresie od lipca 2009 do czerwca 2013 r.), a na ostatnim Kongresie w Szczecinie wybrany został członkiem Zarządu Głównego.

Pogrzeb odbył się dnia 9 lipca 2021 r. na Cmentarzu Św. Wawrzyńca we Wrocławiu w akompaniamencie burzy z piorunami.
W Zmarłym tracimy ciekawego Człowieka, a także osobę zasłużoną dla rozwoju współpracy polsko-niemieckiej.

Rodzinie i Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zarząd Główny SHP

Joomla Templates by Joomla51.com