Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45
  • No feeds found!

Aktualności

b_160_160_16777215_00_images_aktualnosci_2022_20220718_Orlowski_Hubert.jpgMiło nam poinformować, że nasz kolega, członek-założyciel SHP, prof. zw. dr hab. czł. rzecz. PAN Hubert Orłowski, wybitny germanista, profesor emerytowany Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rektor Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, został wyróżniony zaszczytnym tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uroczystość nadania tytułu honorowego odbyła się dnia 11 kwietnia 2022 we wspaniałej reprezentacyjnej barokowej auli Leopoldina Uniwersytetu. Jest to już trzeci doktorat honorowy prof. Orłowskiego, po wcześniejszym przyznaniu mu tego tytułu przez Uniwersytet Opolski w roku 2005 oraz przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w roku 2009.

Specjalnością naukowo-badawczą prof. Orłowskiego jest historia literatury i kultury niemieckiej, literaturoznawstwo, semantyka historyczna, badania nad stereotypami i polsko-niemieckie stosunki literackie. Jest pomysłodawcą i redaktorem oryginalnej 50-tomowej Poznańskiej Biblioteki Niemieckiej. Prof. Orłowski był stypendystą Fundacji Aleksandra von Humboldta w latach 1976-1977 oraz w roku 1980 (Deutsche Bibliothek in Frankfurt am Main, Dr. Werner Berthold; Schiller-Nationalmuseum in Marbach am Neckar, Dr. Bernhard Zeller).

Więcej informacji oraz zdjęcia z uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa można znaleźć pod linkami:
https://wn.amu.edu.pl/aktualnosci/prof.-dr-hab.-hubert-orlowski-doktorem-honoris-causa-uniwersytetu-wroclawskiego
https://amu.edu.pl/dla-mediow/komunikaty-prasowe/prof.-hubert-orlowski-doktorem-honoris-causa-uniwersytetu-wroclawskiego
https://uni.wroc.pl/doktor-honoris-causa-dla-prof-huberta-orlowskiego/
https://uniwersyteckie.pl/zycie/prof-hubert-orlowski-doktorem-honoris-causa-uw

Serdecznie gratulujemy!

Zarząd Główny SHP

Joomla Templates by Joomla51.com