Alexander von Humboldt-Foundation:

Możliwość aplikacji o granty badawcze z Deutsch-Polnische Wissenschaftsstiftung (DPWS) w dziedzinach szeroko rozumianej humanistyki

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki (PNFN) rozpoczęła nowy konkurs. Fundacja wspiera przedsięwzięcia w dziedzinie nauk humanistycznych, kulturoznawstwa, prawa oraz nauk społecznych i ekonomicznych. Projekty powinny być przygotowane i zrealizowane we współpracy studentów i naukowców z obu krajów.
Adresatami wsparcia są szkoły wyższe, pozauczelniane jednostki naukowe i inne instytucje naukowe w Polsce i w Niemczech. Udział procentowy pozytywnych decyzji w obu konkursach Fundacji wynosi na ogół ok. 20 do 30%.

*_Główny konkurs_*

Dla wniosków o dofinansowanie badań naukowych Fundacja wyznaczyła cztery priorytety tematyczne:

Procesy europeizacji, transfer kultury i wiedzy, wielojęzyczność oraz zmiana norm i wartości.

Wnioski można składać do *15 listopada 2012 r.* Informacje na temat przygotowania wniosków oraz formularze są dostępne w obu językach na stronach internetowych Fundacji www.pnfn.pl i www.dpws.de . Decyzje o przyznaniu dotacji zostaną ogłoszone w połowie lutego 2013 r. Pozytywnie rozpatrzone projekty będą mogły się rozpocząć najwcześniej 15 marca 2013 r.

Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona przez Fundację prawdopodobnie we wrześniu 2013 r. Przewidziany termin składania wniosków w planowanym konkursie to 15 listopad 2013 r. Rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie
nastąpi wówczas w połowie lutego 2014 r..

 *_Uproszczony konkurs_*

Fundacja wprowadziła poza tym uproszczone postępowanie konkursowe dla projektów z kwotą wnioskowaną do 12 tys. euro. Odpowiednie formularze są dostępne na stronie internetowej Fundacji.
Termin składania wniosków w aktualnym konkursie: *1 grudzień 2012 r*.  
Decyzje o przyznaniu dotacji zostaną ogłoszone w połowie lutego 2013 r. Projekty, które otrzymają dotację, będą mogły się rozpocząć najwcześniej 15 marca 2013 r.

Fundacja planuje ogłosić kolejną edycję konkursu w lutym 2013 r. Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można nadesłać do 15 kwietnia 2013 r.
Decyzje zostaną ogłoszone w lipcu 2013 r. Projekty zatwierdzone przez Fundację będą mogły się rozpocząć najwcześniej dwa tygodnie po ogłoszeniu decyzji.

Za rozpowszechnienie tych informacji będziemy wdzięczni.

Z wyrazami szacunku

Witold Gnauck
Geschäftsführer / Dyrektor wykonawczy

Deutsch-Polnische Wissenschaftsstiftung / Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki
Oberkirchplatz 2
D - 15230 Frankfurt (Oder)
Tel. +49-335-6640593
Fax +49-335-6640595
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.dpws.de

www.pnfn.pl

Joomla Templates by Joomla51.com