Aktualności

Humboldtczycy laureatami konkursu Mistrz


Dnia 6 listopada 2008 r. w Auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN
w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu MISTRZ, którymi Fundacja Nauki Polskiej postanowiła uhonorować 12 wybitnych, aktywnie działających uczonych, skutecznie łączących pracę naukową z kształceniem młodej kadry. W tegorocznym, jedenastym już konkursie skierowanym do przedstawicieli nauk przyrodniczych i medycznych wzięło udział 56 kandydatów. Wśród laureatów znalazło się także dwoje naszych Kolegów Humboldtczyków, a mianowicie:

Prof. dr hab. Jacek Radwan z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wyróżniony za prace n.t. Evolutionary genetics of sexual selection. Prof. Radwan odbywał stypendium Humboldta w 1994 r. w Max-Plack-Institut für Verhaltensphysiologie pod opieką Dr. N. Michelsa.

Prof. Dr Jolanta Zakrzewska-Czerwińska z Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie kieruje Zakładem Mikrobiologii Molekularnej wyróżniona na prace n.t. Regulation of the initiation of chromosomal replication in bacteria –comparison of two related actinomycetale:; pathogenic Mycobacterium and non-pathogenic mycelial Streptomyces.
Prof. Zakrzewska odbywała swoje stypendium w 1991 roku w uniwersytecie w Osnabrück pod kierownictwem prof. H. Schrempfa.

Gratulujemy Laureatom otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia i życzymy Im dalszych sukcesów na niwie naukowej, dydaktycznej jak też nie gasnącego zapału w wychowywaniu kolejnych pokoleń młodych adeptów nauki. Oczekujemy od nich także, że ich uczniowie zostaną także Humboldtczykami oraz zachęcamy do przyjęcia na stypendium młodych Niemców w ramach programu Fedor Lynen.


Serdecznie gratulujemy!
SHP