W dniu 29. maja 2026 r. czworo Humboldtczyków wybrano w głosowaniu niejawnym do nowych władz Stowarzyszenia Germanistów Polskich.
Walne zgromadzenie powołało do Zarządu SGP na trzyletnią kadencję Pana Prof. dra hab. Pawła Bąka z Oddziału Lubelskiego SHP (w funkcji Wiceprzewodniczącego SGP), Panią Prof. dr hab. Aldonę Sopatę z Oddziału Poznańskiego SHP (w funkcji Wiceprzewodniczącej SGP) oraz Pana Prof. dra hab. Janusza Taborka, Przewodniczącego Oddziału Poznańskiego SHP, a Panią Doktor Ewę Wojno-Owczarską z Oddziału Warszawskiego SHP - do Komisji Rewizyjnej SGP. Funkcję Przewodniczącej Stowarzyszenia Germanistów Polskich objęła Pani Prof. dr hab. Anna Małgorzewicz z Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Wrocławskiego (Zastępczyni Przewodniczącego Rady Dyscypliny Językoznawstwo na Wydziale Neofilologii UWr i Kierowniczka Zakładu Translatoryki i Glottodydaktyki oraz Studiów Podyplomowych Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego). Trzecim Wiceprzewodniczącym towarzystwa naukowego SGP został wybrany Pan Prof. dr hab. Paweł Zimniak (Dyrektor Instytutu Germanistyki i Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Literaturoznawstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim). Honorowym Przewodniczącym SGP pozostaje Pan Prof. dr hab. dr h.c. mult. Franciszek Grucza, z którego inicjatywy stowarzyszenie zostało założone w roku 1990.