Alexander von Humboldt-Foundation:

Aktualności

konferencja3103Societas Humboldtiana Polonorum serdecznie zapraszana na organizowaną w dniach 9 – 10 kwietnia 2015 r. – przy współpracy z Europejskim Uniwersytetem Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetem Adama Mickeiwcza w Poznaniu– międzynarodową konferencję naukową: „Współpraca polsko-niemiecka w służbie nauki i społeczeństwa“.

Celem konferencji jest ocena i analiza polsko-niemieckiej współpracy naukowej, wymiana doświadczeń, identyfikacja kluczowych problemów i zagrożeń, zdefiniowanie nowych wyzwań oraz celów w wymiarze zarówno międzypaństwowym jak i regionalnym. Spotkanie ma pomóc w opracowaniu spójnej polityki naukowej między Polską a Niemcami, w szczególności przyczynić się do wypracowania skutecznych rozwiązań, poprawić efektywność dotychczasowych działań oraz wskazać nowe możliwości współpracy. Debata będzie prowadzona w ramach czterech paneli tematycznych: (1) Partnerstwo Odry w zakresie nauki i badań, (2) Wspieranie polsko-niemieckiej współpracy naukowej – nowe wyzwania, (3) Polsko-niemiecka współpraca uniwersytecka – na rozdrożu misji i codzienności?, (4) Transgraniczna polityka edukacyjna w służbie społeczeństwa.

Jako prelegenci oraz eksperci w konferencji udział wezmą przedstawiciele nauki, polityki oraz gospodarki z Polski i Niemiec. Wśród nich będę rektorzy uczelni wyższych, politycy reprezentujący władze centralne i samorządowe, przedstawiciele fundacji, instytucji i stowarzyszeń naukowych, a także innych organizacji wspierających badania naukowe. 

 konferencja3103

 

Plakat w wersji PDF

 

Aby poznać szczegóły konferencji kliknij tutaj

 

Zdjęcie autorstwa Pani Heide Fest.

 

Joomla Templates by Joomla51.com