Alexander von Humboldt-Foundation:

Aktualności

ethics2Z przyjemnością informujemy, że w dniach 10-13 maja 2015 r. w Toruniu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, którą organizują Toruński i Krakowski Oddział Societas Humboldtiana Polonorum wspólnie z Polskim Towarzystwem Chemicznym.

Konferencja poświęcona jest rozmaitym problemom etycznym w nauce, sztuce, komunikacji społecznej, biznesie i w życiu codziennym, a na jej myśl przewodnią wybrane zostały wyjątkowe i jedocześnie proste słowa Antoniego Słonimskiego, które stały się też mottem życiowym niedawno zmarłego prof. Władysława Bartoszewskiego: „Jeżeli nie wiesz jak się zachować – zachowaj się przyzwoicie”.

Etyka jako dział filozofii zajmuje się badaniem moralności oraz tworzeniem systemów myślowych, z których można wyprowadzać zasady moralne, a w języku potocznym słowo to często używane jest w kontekście oceny zachowania ludzkiego i związanego z tym oczekiwania odnośnie określonego zachowania się w sytuacjach konfliktowych i niejednoznacznych. W organizowanym w Toruniu Humboldt-Kolleg odniesiemy się właśnie do tych zagadnień współczesnej cywilizacji.

Swój udział potwierdziło ponad 200 uczestników z Polski i 20 innych krajów.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie www.humboldt-etyka.umk.pl.

ethics

 

Plakat w wersji PDF

Joomla Templates by Joomla51.com