Alexander von Humboldt-Foundation:

Aktualności

ErvinNeher

Krakowsko-Katowicki Oddział SHP zaprasza wszystkich Humboldtczyków na organizowany w dniach 21-23 czerwca 2015 w Krakowie wspólnie z Polskim Towarzystwem Chemicznym dwudniowy Workshop z udziałem prof. Erwina Nehera z Max Planck Institute for Biophysical Chemistry w Getyndze – laureata Nagrody Nobla z dziedziny biofizyki i medycyny.

Tematem spotkania będzie: “Progress in biomedicine and neuromedicine”.

Profesor Neher Nagrodę Nobla otrzymał z dziedziny fizjologii i medycyny za wyjaśnienie roli pojedynczych kanałów jonowych w komórkach. Jest to obszar szeroko rozumianej fizjologii, biofizyki i biochemii.

Nasz Gość wygłosi wykład plenarny zatytułowany „Ion Channels: Their Discovery, their Function, and their Role in Disease”. Program konferencji obejmuje również krótkie wykłady wybitnych polskich uczonych, dyskusje panelowe oraz sesje młodych badaczy, w tym dyskusję z Noblistą.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.progressinbiomedicine.edu.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego Stowarzyszenia oraz inne zainteresowane osoby.
Zarząd Oddziału Krakowsko-Katowickiego SHP.

Krakowsko-Katowicki Oddział SHP zaprasza wszystkich Humboldtczyków na organizowany w dniach 21-23 czerwca 2015 w Krakowie wspólnie z Polskim Towarzystwem Chemicznym Krakowie dwudniowy Workshop z udziałem prof. Erwina Nehera z Max Planck Institute for Biophysical Chemistry w Getyndze – laureata Nagrody Nobla z dziedziny biofizyki i medycyny.

 

Joomla Templates by Joomla51.com